KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15507236
nr 1550 7236
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Med dedikation, kvinna. Signerad. Olja på pannå, 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 52x45 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:21:36
100 kr
350 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson